Sytong HT-60 Díl 1.

22.04.2021

Sytong HT-60 je digitální noční zaměřovací přístroj. V prvním díle jsme ho rozbalili, připravili k použití a vyzkoušeli v denním režimu a v noci. 

Přístroj obdržíte v poměrně kvalitním kufříku, který ovšem - stejně jako u jiných výrobců - nepočítá s montáží. Součástí balení je kromě vlastního přístroje montáž na picatinny lištu, nabíjecí baterie, nabíječka a hadřík na čištění. 

Po nabití baterie můžeme začít zkoumat. Přístroj má poměrně rychlý start, chod tlačítek je příjemný a tichý. Menu je v češtině. Ovládání a pohyb v menu je standardní a vcelku intuitivní, chvilku si musím zvykat na logiku přepínání a potvrzování jednotlivých voleb. Přístroj disponuje wi-fi, aplikace pro mobilní telefony je ke stažení zdarma. Propojení s přístrojem se daří na druhý pokus, ale od té doby funguje. Přes wifi lze nejen stahovat videa a fotky, ale nahrávat i přímo do telefonu, lze i on-line na telefonu sledovat, co právě přístroj snímá. 

Sytong HT-60 nabízí 8 typů záměrných osnov ve třech barvách. Užitečnými funkcemi je obraz v obraze nebo gyroskop sledující náklon přístroje. Možnosti nastavení korekce expozice, jasu displeje, výchozích hodnot intenzity přísvitu atd. jsou dostatečné. Základní zvětšení je 6,5x s možností skokově zoomovat na 13x. 

Kvalita obrazu v denním režimu je slušná, obnovovací frekvence je dostatečná pro plynulé sledování i rychlého pohybu. Obraz v noci s vestavěným přísvitem je jasný v celém zorném poli a dostatečně kontrastní. Kvalita obrazu sice asi nedosahuje úrovně některých jiných digitálních NV, nicméně ty stojí  1,5 - 2x více. Velkou výhodou Sytongu jsou kompatní rozměry a nízká hmotnost. V 2. díle plánujeme otestovat Sytong HT-60 v lovecké praxi, případně s jinými přísvity, než je vestavěný.